Доставка збірних вантажів LCL

Сьогодні транспортні компанії беруться за доставку будь-якого вантажу – від великовагової техніки до маленької коробочки. Якщо з першим варіантом усе зрозуміло, то постає питання: як же перевезти з однієї країни в іншу невеликі замовлення? Адже в цьому разі витрати на транспортування можуть у рази перевищувати вартість покупки.

Коли обсягу вантажу недостатньо для наповнення цілого контейнера або вантажівки, оптимальним рішенням стане збірна доставка LCL (Less than Container Load). Спосіб міжнародних вантажоперевезень реалізується шляхом формування збірної партії (збірні вантажі).

Крім того що це зручно, це ще й вигідно у фінансовому відношенні як для експедитора, так і одержувача. Перший отримує можливість повністю завантажити контейнер або вантажівку, а не “гнати його порожняком”. Покупець же економить на доставці, оскільки її вартість ділиться між усіма одержувачами.

Коли краще використовувати LCL

Послуга збірних вантажів LCL – ідеальний варіант для бізнесменів-початківців, які ще не налагодили великі поставки і не потребують оренди цілого контейнера. Класичний приклад – доставка збірних вантажів з Китаю в Україну.

Також LCL стане в пригоді, якщо покупець замовляє різні пробники продукції, або співпрацює одночасно з кількома продавцями, і в кожного робить дрібні замовлення.

Транспортні фірми тільки вітають такий спосіб доставки з-за кордону, оскільки незалежно від ступеня наповненості, вони оплачують контейнер повністю.

LCL дає змогу підвищити рентабельність логістичного процесу, коли транспортна компанія замовляє контейнер або автівку для завантаження певної партії, але всередині ще залишається місце для заповнення. Звісно, в цьому разі доведеться враховувати характеристики різних видів товарів, організовувати безпечне розміщення всередині контейнера. Однак це краще, ніж втрачати прибуток.

Як працює система транспортування LCL

Послуга LCL є у багатьох експедиторів. Вона полягає в тому, що одержувач резервує місце в контейнері. Після цього логіст об’єднує вантаж одержувача з іншими замовленнями в одному контейнері. Відправлення здійснюється після наповнення контейнера.

Таким чином, на етапі збору заявки на міжнародне перевезення, транспортна компанія стежить за наповненістю контейнерів і надає підприємцям можливість скористатися місцем, яке залишається в них, для безпечного і швидкого перевезення замовлень.

Товари збираються і розподіляються відповідно до наявності вільного місця в контейнері та його характеристик. Такий формат вигідний усім, оскільки не впливає на перевезення великих партій товарів, забезпечує швидку і безпечну доставку дрібних, дає змогу не наймати окремо цілий контейнер. Без системи LCL дрібні підприємці стали б просто неконкурентоспроможними в системі міжнародної торгівлі.

При формуванні партій LCL усі товари, призначені для відправки:

 1. Збираються в одному місці – зазвичай для цього використовують склади в портах.
 2. Відсортовуються в партії таким чином, щоб їх можна було перевозити в контейнері.
 3. Перевіряються на якість пакування та маркуються. Якщо виникає необхідність, товари перепаковують для збереження цілісності під час транспортування.
 4. Звіряються на відповідність із супровідними документами.
 5. Розміщуються в контейнери згідно з правилами, щоб вантаж не пошкодився і не змішався в дорозі.

Підсумкові ціни контейнерних перевезень формуються після огляду вантажу.

Від чого залежить ціна транспортування

Вартість доставки збірних вантажів LCL залежить від багатьох чинників:

 • місце відправлення і пункт прибуття;
 • вид вантажу: його габарити, вага та обсяг;
 • вимоги до зберігання і транспортування.

Зазвичай логістичні фірми розраховують вартість доставки після надання замовником необхідної інформації.

Плюси і мінуси LCL доставки

LCL передбачає об’єднання декількох замовлень в одну партію та їхнє спільне транспортування. Серед переваг такого формату можна виділити:

 • Економія на оренді цілого контейнера і складських витратах. Не доводиться десь зберігати товар в очікуванні, що контейнер заповниться, і оплачувати за напівпорожній контейнер вартість повного.
 • Відсутність залежності від одного постачальника. Можна замовляти товар у різних продавців, брати невеликі партії продукції “на пробу” з перспективною великих покупок надалі.
 • Відсутність клопоту з організації міжнародної доставки з-за кордону. Усі процеси бере на себе логістична компанія. На неї ж лягають ризики з транспортування.
 • Використання виключно перевірених і налагоджених маршрутів для реалізації швидкої доставки без затримок.
 • Відсутність необхідності у покупця займатися оформленням митних ліцензій, проходити процедуру митного очищення та інші етапи, пов’язані з перевезенням вантажів.

Мінуси теж є, хоч їх і небагато:

 • Відсутня можливість перевозити великі замовлення, габаритні та важкі речі.
 • LCL не дає замовнику можливість вибирати, з якими товарами буде транспортуватися його продукція. Але можна бути спокійним – з небезпечними речовинами цей спосіб не використовується.
 • Можливі затримки з відправленням судна у зв’язку з очікуванням заповнення контейнера.

З біржею вантажоперевезень 40 FT співпрацює безліч логістичних компаній і приватних експедиторів, що пропонують послуги доставки вантажів з-за кордону за системою LCL. Ви можете вибирати бізнес-партнерів за оптимальними умовами та цінами. Розрахувати вартість доставки.

Ще статті:

 1. Перевезення вантажів “під ключ”
 2. Митне оформлення вантажу
 3. Мультимодальні перевезення