DAP (Delivered at Place) – постачання у пункті

Опис

Постачання здійснюється в момент надання одержувачу транспортного засобу з продукцією, готового до відвантаження в пункті призначення. Саме тоді відбувається передача ризиків від продавця покупцю. Винятком є ризики, пов’язані з оформленням імпорту.

Підходить для будь-якого транспорту.

Зона відповідальності продавця

Продавець зобов’язаний забезпечити безпеку та відповідність продукції зазначеним у накладній даній. Він упаковує та маркує товар, отримує ліцензію на експорт, доставляє до вказаного місця. Якщо це прописано в договорі, виконує транзит і розвантаження.

Зона відповідальності покупця

У компетенції одержувача оформлення імпорту на митниці, а також розвантаження після перевезення вантажу з-за кордону (залежно від умов контракту).

Особливості застосування

Зручно застосовувати під час використання різних видів транспорту. Продавець не повинен займатися імпортом на митниці при в’їзді до країни. Якщо це необхідно, підійде DDP.

DAP – Delivered At Place

Цей пункт Інкотермс 2020 підходить для різних видів транспорту та може використовуватись для мультимодальних доставок. Він передбачає високу відповідальність продавця, адже саме на нього лягають ризики та витрати на транспортування.

Пункт називається DAP (Delivered At Place) і розшифровується як «Постачання в пункті».

Що це означає?

Постачальник передає одержувачу вантаж, готовий до відвантаження у місці призначення, та оформлений митною інспекцією на експорт. При цьому на ньому лежить зобов’язання міжнародного перевезення товарів до призначеного місця, пов’язані з цим витрати, транзит іншою країною. У разі затримки оформлення на митниці зберігання продукції оплачує продавець. Імпортом та розвантаженням займається одержувач.

Згідно з умовою DAP, продавець несе ризики, пов’язані з транспортуванням товару. Це головна відмінність від пунктів груп E, F і C, де вони переходять покупцю ще до відправлення.

Єдині процедури, пов’язані з логістичним процесом продукції, які не лежать на продавці за цим пунктом – розвантаження у місці прибуття та імпорт на митниці. Якщо покупець бажає перекласти розвантаження на постачальника, вони можуть домовитися про постачання пункту DPU.

Ключові моменти Delivered At Place

  • Місцем доставки є кінцевий пункт призначення, зазначений у договорі стороною, що купує (морський порт, термінал, складське приміщення).
  • Сторона, що продає, несе всі ризики, пов’язані з транспортними міжнародними перевезеннями до моменту прибуття вантажу до пункту призначення та вивантаження з транспорту.
  • Може використовуватись для доставки вантажу авіатранспортом, залізницею, морськими суднами, автомобілями. Підходить для мультимодального транспортування. Займатися пошуками експедитора, щоб доставити вантаж із однієї країни до іншої, доводиться постачальнику. Він покриває пов’язані з цим витрати.
  • Як і в інших пунктах продавець відповідає за оформлення експорту на митниці, покупець займається імпортом.
  • Необхідність страхування має вирішувати продавець продукції, оскільки у ньому лежить левова частка ризиків. Однак, придбання поліса не є обов’язковою умовою.

Особливості застосування DPU

Основні переваги під час використання цього пункту Інкотермса отримує покупець. Це товар у цілості та безпеці з мінімальними часовими витратами та практично повна відсутність ризиків. Адже у договорі прописано, що продавець має доставити товар у ідеальному стані. На плечі одержувача лягає лише імпорт на митниці та розвантаження.

Продавець у свою чергу отримує можливість повністю контролювати процес міжнародних доставок, використовувати будь-які види транспорту, відправляти збірні вантажі.

Єдиним недоліком умови DAP є складнощі з банківськими акредитивами, оскільки продукція передається від одного учасника угоди іншому наприкінці логістичного ланцюжка.

До ціни DAP входить підсумкова вартість продукції, витрати на експорт, доставку. Розвантаження не враховується.


Безкоштовно розрахувати вартість доставки майданчик вантажоперевезень 40FT


Ще статті