DDP (Delivered Duty Paid) – постачання з оплатою мита

Опис

Постачання вважається виконаною, коли постачальник привозить товар у зазначене місце, оформлений на експорт і готовий до розвантаження. Він повинен повідомити одержувача, коли і куди прибуває товар, надати документи на отримання.

У момент передачі документів одержувач приймає всі ризики.

Інкотермс DDP сумісний з будь-якими видами транспорту.

Зона відповідальності продавця

Постачальник контролює безпеку, відповідність характеристик та кількості продукції відповідно документам. У його компетенції усі митні процедури, включаючи експорт, імпорт, оплату мит.

Зона відповідальності покупця

Єдине, що залишається отримувачу – вивантажити товар із транспортного засобу.

Особливості застосування

Продавець бере на себе всі зобов’язання на митниці, як щодо експорту, так і до імпорту. Однак це пов’язано з труднощами при отриманні ліцензії в країні одержувача, якщо продавця не зареєстровано. Якщо продавець не може займатися імпортом, слід вибрати умову міжнародного перевезення товару DAP.

DDP – Delivered Duty Paid

Останнє, одинадцяте правило Інкотермс, стане в нагоді покупцям, які не хочуть займатися оформленням імпорту продукції на митниці. Воно називається DDP (Delivered Duty Paid) та розшифровується «Постачання з оплатою мита».

Що це означає?

Постачальник передає товар покупцю в обумовленому місці, повністю готовий до розвантаження. При цьому процедури оформлення експорту та імпорту лягають на його плечі.

Згідно з цією умовою продавець покриває витрати, пов’язані з міжнародними перевезеннями транспортною компанією, транзитом за кордоном, митом, а також зберіганням продукції на складах у разі затримки оформлення на митниці.

Проте сторони угоди можуть обговорювати між собою умови та домовлятися про деякі послаблення для продавця. Усі домовленості обов’язково відбиваються у договорі або у додаткових угодах.

Головною відмінністю від попереднього правила є необхідність розвантаження товару продавцем. Натомість він бере на себе відповідальність за оформлення імпорту.
В іншому пункти DAP і DDP ідентичні. Вони підходять для використання будь-яких видів транспорту, включаючи збірні перевезення автомобілями, морем, залізницею та літаком.

Ключові моменти Delivered Duty Paid

  • Товар вважається доставленим, коли він прибуває у зазначене покупцем місце (термінал, морський порт, аеропорт, склад, завод).
  • Передача ризиків здійснюється у місці постачання вантажу. По суті, вся відповідальність за збереження продукції лежить на продавці, тоді як покупець сприймає ризики на останніх етапах логістичного ланцюжка.
  • Підходить для організації мультимодальних перевезень. Різні види транспорту доступні для обох сторін угоди, при цьому витрати за пошук та найм експедитора лягають на продавця.
  • На відміну від інших 10 правил, це вимагає, щоб продавець організував процедуру оформлення на митниці не тільки експорту, а й імпорту, включаючи пов’язані з цим витрати.
  • Жодна зі сторін не повинна оформляти страховий поліс. Однак на практиці продавці оформляють його практично у всіх випадках. Інакше при псуванні товару під час транспортування вони зазнають значних збитків.

Особливості застосування DDP

Якщо перший пункт Інкотермс покладає максимум відповідальності на покупці, останній – на продавця. Таким чином, DDP (як, в іншому, і DPU), є вигідним для сторони, що купує, яка не хоче переживати через збереження вантажу, а також витрачати час на оформлення в митній інспекції.
При використанні цієї умови буквально всі етапи доставки вантажу з-за кордону бере на себе продавець. Єдине, що залишається покупцеві, – вивантажити його з транспорту.


Біржа вантажоперевезень 40FT радить продавцям перед укладанням угоди переконатися, що вони зможуть виконати всі умови цього пункту.

У ціну DDP входять витрати, які перебирає продавець: підсумкова вартість продукції, очищення на митниці, витрати на доставку. Розвантаження не враховується.


Ще статті