CIP (Carriage and Insurance Paid to) – фрахт/перевезення та страхування оплачені до

Опис

Постачальник завантажує продукцію на борт корабля, оплачує фрахт та оформлює страховку на користь одержувача з покриттям 110% вартості товару. Точна сума страховки обговорюється сторонами угоди індивідуально.

Одержувач приймає він ризики у момент передачі першому експедитору.

Підходить для будь-якого транспорту.

Зона відповідальності продавця

Перевіряє безпеку та якість продукції, оформляє експорт на митниці, забезпечує доставку до вказаного місця, набуває страхового полісу. Займається транзитом та вивантаженням у пункті призначення, якщо це передбачено у договорі.

Зона відповідальності покупця

Одержувач забезпечує вивантаження та транзит, якщо це зафіксовано в умовах угоди. Також отримує ліцензію на імпорт та організує доставку до кінцевого пункту призначення.

Особливості застосування

Зручно використовувати під час мультимодальних перевезень товару. Момент передачі ризиків слід прямо вказати у договорі.

CIP – Carriage and Insurance Paid to

Восьмий пункт Інкотермс 2020 CIP (Carriage and Insurance Paid to) дослівно означає «Фрахт/перевезення та страхування оплачені до».

Що це означає?

Продавець передає у розпорядження одержувача повністю застраховану та оформлену на митниці для експорту продукцію, включаючи витрати на мита та збори.

При цьому доставка до призначеного місця та витрати на транзит країною одержувача оплачує постачальник. А імпортні платежі та відвантаження після прибуття на боці покупця. Якщо у процесі транспортування виникають обставини, що призводять до затримки митного оформлення, вантаж розміщується на митних складах, оплачувати які зобов’язується продавець.

По суті пункт CIP практично ідентичний CPT, за єдиним винятком – до зобов’язань продавця додається ще й вимога застрахувати товар. У разі виникнення ризиків компенсація страховки дістанеться покупцю.

Важливо: страхування має оформлятися не тільки на перевезення продукції з приміщень продавця до місця, вказаного покупцем, а й на весь процес міжнародної доставки вантажу.

Ця умова Інкотермс 2020 є сумісною з усіма видами транспорту, що є вагомою перевагою для одержувача товару – він може вибирати зручний вид логістики, скорочуючи тим самим свої витрати. При цьому ще отримує страховку, сплачену продавцем.

Ключові моменти Carriage and Insurance Paid to

  • Вантаж вважається доставленим, коли його приймає наданий продавцем чи покупцем експедитор.
  • Отримувач приймає ризики у момент передачі вантажу найнятої транспортної компанії.
  • Пункт CIP підходить під різні види збірних вантажоперевезень. Можлива доставка будь яким видом транспорту по залізниці, повітрю, морю, автодорозі. Наймати перевізника може як продавець, і покупець. Приклад: постачальник знаходить водія вантажівки для доставки в аеропорт, потім користується послугами авіакомпанії. А після прибуття в країну покупець використовує залізничний транспорт для доставки на свій склад.
  • Страхування згідно з цим правилом є обов’язковим. Поліс оформляє продавець, а величина покриття у разі псування чи втрати вантажу становить 110% від суми угоди.

Особливості застосування CIP

Умова CIP є надзвичайно затребуваною серед купівельної сторони завдяки гнучкості та страховці, яку надає продавець. При цьому страховка дійсна по всьому шляху прямування товару, що мінімізує ризики одержувача. Для обох сторін доступні будь-які види транспорту, що дозволяє скоротити витрати та час на перевезення вантажу з-за кордону.

Ціна CIP складається, крім прописаної у рахунку підсумкової вартості продукції, з витрат на оформлення експорту на митниці, сплату митних податків, привезення багажу до місця призначення та отримання страхового поліса. Розвантаження продукції не враховується.


Розрахувати вартість доставки CIP Біржа вантажоперевезень 40FT


Ще статті

  1. CPT (Carriage Paid To) – фрахт/перевезення оплачено до
  2. DPU (Delivered at Place Unloaded) –постачання на місце вивантаження
  3. DDP (Delivered Duty Paid) – постачання з оплатою мита