DPU (Delivered at Place Unloaded) – постачання на місце вивантаження

Опис

Постачальник виконує свої зобов’язання, коли надає одержувачу товар у вказаному місці призначення, якій повністю оформлений на експорт.

Ризики одержувача починаються відразу після розвантаження товару.

Сумісний з будь-якими видами транспорту.

Зона відповідальності продавця

Продавець забезпечує постачання якісної продукції з дотриманням норм безпеки, пакування та маркування. Він отримує митні документи на експорт, займається транзитом та вивантаженням з транспорту.

Він має надати одержувачу документ, необхідний прийому продукції.

Зона відповідальності покупця

У сфері обов’язків отримувача лежить імпорт на митниці, і навіть дії після відвантаження товару.

Особливості застосування

Термін є заміною пункту DAT і забезпечує більш високу гнучкість щодо пункту доставки – тепер можна узгоджувати будь-яке місце, а чи не лише термінал. Він зручний при поєднанні різних видів транспорту.

DPU – Delivered at Place Unloaded

Дев’яте правило Інкотермса 2020 називається DPU (Delivered at Place Unloaded), що означає “Доставлено до місця розвантаження”. Відповідно до нього, відповідальність продавця розширюється ще більше.

Що це означає?

Постачальник зобов’язується передати продукцію, доставлену у вказане покупцем місце, що пройшло оформлення експорту на митниці та вивантажене з транспорту. При цьому він сплачує всі пов’язані з транспортуванням та митницею витрати, транзит територією зарубіжної країни. У разі затримки оформлення на митниці товар зберігається на складах за рахунок продавця.

Пошуком транспорту займається теж продавець, і у зв’язку з цим він бере на себе ризики, пов’язані з міжнародними перевезеннями вантажів до призначеного місця.

Як і попередній пункт DPU може використовуватися з різними видами транспорту, що дає більше гнучкості при необхідності переміщення продукції за межі порту, аеропорту, терміналу. Покупець може встановлювати будь-яке місце доставки: морський причал, митний склад, особисте приміщення, тощо.

Після отримання товару покупцю залишається виконати мінімальну кількість вимог: оформити імпорт, забезпечити додаткове транспортування та правильне зберігання.

Ключові моменти Delivered at Place Unloaded

  • Місцем доставки виступає будь-який пункт призначення, вказаний стороною, що отримує. Товар вважається доставленим лише після вивантаження із транспорту.
  • Продавець несе всі ризики, пов’язані з перевезенням вантажів з-за кордону до моменту вивантаження останньої скриньки з транспорту та надання відповідної документації.
  • Пункт DPU сумісний із усіма видами транспорту. Можна реалізувати експедирування вантажів залізничним транспортом, літаком, морськими суднами, автомобілями.
  • Процедура оформлення експорту на митниці перебуває у компетенції сторони, що продає. Покупець займається імпортом навіть за умови, що після процедури вантаж перевозитиметься за рахунок продавця.
  • Обмежень за потребою страховки та її виду немає. Однак на користь продавця оформити поліс, щоб мінімізувати ризики псування та втрати вантажу під час перевезення.

Особливості застосування DPU

Умова DPU в Інкотермс є єдиною, яка передбачає розвантаження товару продавцем. Тому воно користується особливою популярністю серед покупців, які бажають брати мінімальну участь у логістичних процесах.


Майданчик вантажоперевезень 40FT рекомендує застосовувати це правило при кур’єрських доставках продукції невеликих розмірів. У цому випадку експедитор передає товар адресату у руки.

Продавцю під час укладання угоди з цього пункту слід переконатися, що він має технічні можливості виконання всіх вимог. Докладно також обговорити з покупцем умови. Можливо, буде досягнуто домовленості щодо послаблення деяких обов’язків.

Ціна DPU договірна та включає підсумкову вартість товару, експортне оформлення, витрати на доставку міжнародних вантажів та розвантаження.


Ще статті