Перевезення небезпечних вантажів

Будь-які операції з потенційно небезпечними матеріалами, зокрема міжнародні перевезення, чітко контролюються нормативами. Якщо ви маєте намір поставляти продукцію, що належить до категорії “небезпечної”, слід вникнути в нюанси й умови транспортування.

Що розуміється під “небезпечними вантажами”

До цієї категорії належить продукція, яка побічно загрожує здоров’ю, життю людей, а також здатна нашкодити екології. Це:

  • речовини, які легко вибухають, окислюються, запалюються;
  • різні отрути і токсичні речовини;
  • їдкі та корозійні рідини;
  • гази в стислій і зрідженій формі;
  • радіоактиви;
  • акумулятори та батарейки.

Як перевозять небезпечну продукцію

Перевезення небезпечних вантажів здійснюється різними способами, які вибирають залежно від дальності транспортування, характеристик продукції, загальної вартості та інших параметрів. Зазвичай це:

  1. Залізничне вантажоперевезення. Відносно недорогий спосіб із високим ступенем безпеки. Зручний у разі необхідності доставки великих партій товару. Оскільки у залізничного транспорту завжди точний розклад, можна спланувати дату відправлення та отримання. З недоліків – невисока швидкість.
  2. Перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом. Швидкий і зручний спосіб, коли необхідно подолати невеликі відстані і переправити невеликі партії. Під час організації транспортування слід враховувати погоду, а також розуміти, що не виключені аварії та крадіжки.
  3. Авіаперевезення небезпечних вантажів. Найшвидший варіант, ідеальний, коли потрібно доставити товар з одного континенту на інший. Однак не може похвалитися високим ступенем безпеки і доступною вартістю. Не сумісний з великими партіями і габаритними товарами.
  4. Доставка морем. Оптимальний варіант у плані безпеки та ціни. На морських суднах можна перевозити великі партії. Але розраховувати на високу швидкість не варто.
  5. Правила перевезення небезпечних вантажів

Перед реалізацією доставки небезпечних речовин слід уважно вивчити відповідні нормативи, які в кожній країні можуть відрізнятися. Їх необхідно дотримуватися. Зокрема, вони стосуються:

  • правильного пакування і закріплення в транспорті;
  • нанесення маркування;
  • підготовки документації та дозволів.

Відправник несе відповідальність за виконання вимог пакування і завантаження, відповідність документації класу небезпеки продукції та її кількості.

Маршрут міжнародного перевезення небезпечних вантажів вибирається заздалегідь. Заборонено, щоб він пролягав поблизу місць відпочинку та проживання, виробничих зон.

Ретельно вибирають ємності. Так, під час транспортування рідин і газів використовуються цистерни, обладнані спеціальними запобіжними клапанами.

Для легкозаймистих речовин неодмінною умовою вважається правильне пакування і вибір такого способу транспортування, щоб на вантаж не потрапила вода.

Для деяких категорій речовин, що вимагають особливих температурних умов, використовують рефрижератори з незаймистими холодоагентами.

Під час доставки радіоактивних товарів ретельна увага приділяється особливому захисному пакуванню, а також використанню транспорту, що відповідає вимогам безпеки (обладнаного екранами радіаційного захисту).

Щоб не заглиблюватися глибоко в умови перевезення небезпечних вантажів, слід звернутися до спеціалізованої компанії. На біржі вантажоперевезень 40 FT ви знайдете професіоналів, які врахують всі моменти, забезпечать транспортування відповідно до міжнародних та українських законів, допоможуть підібрати спосіб транспортування.

Ще статті:

  1. Морські контейнерні перевезення FCL
  2. Страхування вантажу
  3. Перевезення вантажів “ПІД КЛЮЧ”